اندازه پست اینستاگرام چقدر باید باشد؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اندازه سایز پست ها و استوری های ما در اینستاگرام چقدر باشد تا مطابق با اصول استاندارد اینستاگرام که محبوبترین شبکه اجتماعی در بین مردم ایران می باشد.

 

اندازه استاندارد پست اینستاگرام چقدر است؟ بهتر است تصاویر منتشر شده خود را با چه ابعادی طراحی کنیم که مطابق با استاندارد های مشخص شده instagram باشد و بهترین بازدهی را در مطابق اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی داشته باشیم.

اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی این روزهاست، به جرات می توان گفت که حداقل در بین کاربران ایرانی اینستاگرام پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی محسوب می شود.
این شبکه اجتماعی بصورت تخصصی بر روی تصاویر و ویدئو های کوتاه کار می کند گه اخیرا به سمت پیام های لحظه ای و فوری بیشتر کار کرده است، گویا برنامه هایی دارد و می خواهد کمی تغییر مسیر دهد.


ابعاد عکس اینستاگرام

بسیاری از شما سوال کرده بودید که اندازه تصاویر اینستاگرام جقدر باید باشند؟ اندازه عکس های اینستاگرام ۶۱۲ پیکسل در ۶۱۲ بودند اما بعد از مدتی اینستاگرام استاندارد را تغییر داد و سایز ۶۴۰ در ۶۴۰ پیکسل را انتخاب کرد و در در انتها در جولای سال ۲۰۱۵ اندازه تصاویر اینستاگرام به ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل تغییر یافت تا در صفحه نمایش سایز دیوایس ها که وضوح تصویر بالاتری دارند مانند صفحه نمایش رتینا، تبلت ها و لپتاپ ها بتواند تصاویر قابل قبولی را ارائه دهد.

پس از این کش و قوس ها در در تغییر سایز تصاویر، نهایتا instagram تصاویر عمودی و افقی را نیز در همان سال معرفی کرد و بصور گسترده ای در میان اسنتاگرامر ها استفاده شد و مورد توجه قرار گرفت.

با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی تک تک این سایز ها بپردازیم و حداقل و حداکثر هر اندازه تصویر را معرفی کنید. در زیر می توانید تصاویر نمونه پست های instagram را مشاهده کنید و حتی آن ها را ذخیره کنید و روی این سایز ها پست های مورد نظراتان را بسازید و منتشر کنید.

عکس پست مربع اینستاگرام (سایز اصلی)

اندازه واقعی پست اینستاگرام

سایز استاندارد پست اینستاگرام

 

نمونه تصویر پست اینستاگرام عمودی

اندازه واقعی پست اینستاگرام

سایز عکس عمودی اینستاگرام

 

سایز استاندارد عکس افقی در اینستاگرام

اندازه واقعی پست اینستاگرام

سایز عکس افقی اینستاگرام

 

جمع بندی

برای ایجاد تصاویر بهتر و نمایش پست های زیبا تر در instagram باید تنظیمات دوربین خود را به بالاترین وضوح خود ببرید و توصیه می شود از عکس های باکیفیت استفاده کنید که در جذف مخاظب ها و فالوور هایتان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
اینفلوئنسر ها و حرفه ای های اینستاگرام حتی دیده شده است فیلم های خود را با فرمت ۴k ضبط و ذخیره می کنند که حتی بر روی لپتاپ و تلوزیون های با کیفیت نیز افت کیفیت ندارند و بیشترین تاثیر را روی مخاطب می گذارند.

من سعی می کنم این پست را در زمان های مورد نیاز و بروزرسانی های اینستاگرام ویرایش کنم و اندازه های جدید و اعلامی این شبکه اجتماعی را با شما در میان بگذارم، هم اکنون که این پست نوشته می شود اطلاعات بالا دقیق می باشد و اندازه تصویر مناسب ۱۰۸۰pixel خواهد بود.

ممنون از توجه شما که تا انتهای این مطلب را مطالعه کردید، امیدوارم که اندازه پست ها برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید بیشترین استفاده را بکنید و بهترین پست ها را در اینستاگرام خود منتشر کنید. دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیرید و از هر فکر و ایده ای برای پرورش و رشد کسب و کارتان استفاده کنید. اگر وب سایت ندارید حتما باید به فکر طراحی سایت باشید و از این فرصت استفاده کنید تا در بازار نامحدود اینترنتی فعالّیت کنید.

در حال حاضر با توجه به تحقیق و بازاریابی که در حوزه وب سایت پزشکان در این چند سال اخیر صورت گرفت، پزشکان نیز که به داشتن وب سایت خیلی اهمیت نمیدادند، یه سمت طراحی سایت پزشکی روی آوردند و با مفهوم دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شدند و اهمیت داشتن سایت را درک نمودند.

امروزه با کمی هزینه و انرژی برای بهینه سازی وب سایت یا همان سئو میتوانید به طرز عجیبی دیده شوید و فروش خود را با آمدن در صفحه اول گوگل چند برابر کنید. پس اگر وب سایت ندارید همین حالا اقدام به طراحی وب سایت کنید و از رقبا عقب نمانید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه فنی و مهندسی ققنوس تک میباشد.